Do Rzeczy” nr 19:  Groteskowe imperium Sikorskiego.Szef MSZ prowadzi dyplomację państwa polskiego jak swoje konto w mediach społecznościowych

Do Rzeczy” nr 19: Groteskowe imperium Sikorskiego.Szef MSZ prowadzi dyplomację państwa polskiego jak swoje konto w mediach społecznościowych

Radosław Sikorski prowadzi dyplomację państwa polskiego jak swoje konto na portalu X. Jego wypowiedzi są ostre, kontrowersyjne i powodowane przede wszystkim miłością własną. W dobie geopolitycznego chaosu i przebudowy dotychczasowego ładu międzynarodowego stery polskiej polityki zagranicznej spoczęły w rękach showmana ostrzega Jan Fiedorczuk w tekście “Wizjoner czy troll”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Niewielka liczba miejsc, które w wyborach do europarlamentu, jak się szacuje, zdobędzie Lewica, pokazuje jej obecną mizerię. Dawną potęgę może już tylko wspominać stwierdza Piotr Semka w tekście “Lewica na ubogo”.

– „Powszechnie uważano mnie za pysznego” – pisał w autobiografii Benjamin Franklin; „bywam apodyktyczny i raczej bezczelny”. W serialu Apple TV+ zagrał go Michael Douglas pisze Piotr Gociek w artykule “Amerykanin
w Paryżu”.

– Prawda jest dla polskich polityków ciekawa, ale tylko wtedy, kiedy odkrycie jej nie wystawi ich na ryzyko narażenia się kręgom ważnym, bogatym i wpływowym – zauważa Dariusz Wieromiejczyk w tekście “Strefa ślepych moralistów”.

– W Polsce najlepiej znamy błazna Stańczyka, który na obrazie Matejki ze smutkiem dostrzega zapowiedź przyszłych nieszczęść Polski. Trefnisie, którzy mogli dostrzec i powiedzieć więcej niż inni, zjawiali się u boku władców od wielu wieków – stwierdza Łukasz Czarnecki w tekście “I z czego się śmiejecie?”.

– Celem irańskiej polityki nie jest zniszczenie Izraela, lecz budowa międzynarodowej pozycji Iranu jako regionalnego mocarstwa. Ideologia odgrywa jednak bardzo ważną rolę, a interes Islamskiej Republiki nie zawsze jest zbieżny z interesem Irańczyków. Innego Iranu jednak nie ma i nikt nie ma zamiaru go „wyzwalać” – wyjaśnia Witold Repetowicz  w artykule “Czego pragną Irańczycy?”.

W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha ostro o ekoterrorystach z Ostatniego Pokolenia.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 6 maja 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.