– Świat rozrywki i sportu przesiąknięty jest perwersją. Im bardziej wyszukaną i kłującą w oczy normalnych ludzi, tym lepiej – pisze Zuzanna Dąbrowska w tekście “Kim jest Nemo?”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– W poszukiwaniu poparcia politycy zaczęli wygłaszać zupełnie odwrotne poglądy niż te, których niedawno bronili. Najbardziej spektakularna jest przemiana Donalda Tuska – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Przebrania wyborcze”.
– „Spekulacje o kinie” to dokładnie taka książka, jakiej można się spodziewać po Quentinie Tarantino: zabawna, błyskotliwa i prowokacyjna. Ale na ile ważna?– stwierdza Piotr Gociek w artykule “Tarantino fiction”.
– Wokół najbardziej namacalnego przykładu rosnącej zależności politycznej Polski panuje zmowa milczenia. Jej efektem jest nie tylko wypieranie faktów, lecz także brak wniosków, które z istniejącej sytuacji powinna wyciągnąć polska polityka – zauważa Marek Jurek w tekście “Eurofatalizm jako program polityczny”.
– Komuniści rozmontowali dobry system opieki medycznej, który zapewniały zakonnice – pisze Sławomir Siwek
w tekście “Wojna PZPR z pielęgniarkami”.
– Słaby, nieudolny i skorumpowany Szojgu stracił stołek, ale zachował zaufanie Putina. Nowym ministrem obrony został sprawny menedżer, jastrząb wśród ekonomistów. To zaś oznacza, że Kreml szykuje się do długiej wojny.
Z Ukrainą i Zachodem – stwierdza Maciej Pieczyński w artykule “Rząd długiej wojny”.
– Od wybuchu wojny na Ukrainie na rynku pojawiło się mnóstwo firm, które oferują budowę prywatnych schronów. Po wybuchu wojny na Ukrainie potencjalny zarobek wyczuli przedsiębiorcy nie tylko w Polsce, lecz także w wielu krajach świata. Warto zachować ostrożność, bo wiele oferowanych obiektów ze schronami ma niewiele wspólnego. Na profesjonalny schron trzeba zaś wydać kilkaset tysięcy złotych – pisze Jacek Przybylski w tekście “Moda na schrony”.
W najnowszym numerze również Jacek Pałkiewicz z wizytą u potomków kanibali.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 20 maja 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.