RedDeer.Games chce pozyskać finansowanie w wysokości 5 mln USD. ROI dla inwestorów wyniosło ponad 1000% przez ostatnie 4 lata, średnio 250% rocznie.

RedDeer.Games chce pozyskać finansowanie w wysokości 5 mln USD. ROI dla inwestorów wyniosło ponad 1000% przez ostatnie 4 lata, średnio 250% rocznie.

 

RedDeer.Games, czołowy wydawca i deweloper gier indie na Nintendo Switch oraz spółka z portfela inwestycyjnego notowanej na giełdzie Grupy PMPG Polskie Media (GPW: PGM), planuje pozyskać od inwestorów do 5 mln USD na finansowanie swojego największego projektu „Zły – The Evil One” oraz na dalszy rozwój sprawdzonego modelu biznesowego firmy. Finansowanie będzie polegało zarówno na podniesieniu kapitału zakładowego, jak i finansowaniu dłużnym. Dodatkowo, w związku z dynamicznym rozwojem spółki i prowadzeniem blisko 40 rekrutacji, rozszerzony został zarząd spółki. Do tej pory był on jednoosobowy – funkcję prezesa sprawuje współzałożyciel studia – Michał M. Lisiecki. 

- RedDeer.Games to bardzo szybko rozwijająca się spółka, która stawia przed sobą ambitne cele. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonowania naszego modelu biznesowego oraz wypracowanych do tej pory kamieni milowych. Prace w studiu koncentrują się zarówno na realizacji przyjętej strategii równorzędnie z realizacją jednego z naszych najbardziej zaawansowanych projektów „Zły – The Evil One”. Między innymi na rozwój tego przedsięwzięcia chcemy przeznaczyć część środków, które pozyskamy w najbliższym czasie – mówi Bartłomiej Kossakowski, członek zarządu RedDeer.Games.

W minionym roku RedDeer.Games wydało 71 nowych gier, z czego 50 było dostępnych na platformie Nintendo Switch. Ten wynik pozwolił studiu znaleźć się w gronie TOP 5 globalnych liderów tworzących, portujących i wydających gry na tej platformie. RDG wydaje gry również na: Xbox, PlayStation, Steam i Steam iOS. Przychody spółki w 2023 roku wzrosły z kolei o blisko 80% w porównaniu z 2022 rokiem. Do końca obecnego roku RedDeer.Games planuje wydać ok. 50 nowych tytułów, z czego 30 to będą produkcje własne. Zwrot z inwestycji (ROI) dla inwestorów spółki wyniósł przez ostatnie 4 lata ponad 1000%, co daje średnie roczne zwiększenie wartości inwestycji o 250% rocznie. 

- Nasze plany rozwoju obejmują nie tylko produkcję nowych tytułów, ale także poszerzenie naszej obecności na rynku oraz inwestycje w talenty czy technologie. Stale prowadzimy nowe rekrutacje i na bieżąco poszukujemy do zespołu doświadczonych osób, które będą wspierały nasz rozwój. Jesteśmy przekonani, że RedDeer.Games ma potencjał, aby stać się jednym z najatrakcyjniejszych wydawców gier indie i z determinacją dążymy do osiągnięcia tego celu – dodaje Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeer.Games. 

RedDeer.Games jest spółką z portfela inwestycyjnego Grupy PMPG Polskie Media, która zainwestowała w kupno pakietu ok. 20% udziałów w tej spółce. PMPG Polskie Media pracuje obecnie nad nową strategią rozwoju, która m. in. będzie zakładać wspieranie i rozwój podmiotów wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego. PMPG chce stać się jednym z inwestorów, którzy wspomogą RedDeer.Games w pozyskaniu potrzebnego kapitału.*****

PMPG Polskie Media:

Spółka holdingowa notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW: PGM). Działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.  Spółka aktywnie inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

www:                          www.pmpg.pl 

FB:                               https://www.facebook.com/PMPG.SA 

LinkedIn:                    https://www.linkedin.com/company/point-group/ 

Twitter:                      https://twitter.com/PMPG_PL 

Notowania GPW:     https://pl.investing.com/equities/point-group

 

REDDEER.GAMES:

RedDeer.Games (RDG) jest wydawcą i producentem niezależnych gier wideo od 2019. Według „Forbesa”, RDG znajduje się w Top50 polskich producentów gier, a także został nagrodzony w kategorii „Najszybciej rozwijająca się firma Gamedev w Europie Środkowej”. Portfolio RDG składa się z ponad 80 oryginalnych tytułów indie, a wśród nich znajdują się między innymi Sprout Valley, One Night: Burlesque, Little Mouse Encyclopedia, She Wants Me Dead i Uzzuzzu My Pet – Golf Dash, a także gry z licencji The Smurfs, Kayko & Kokosh Zły. RDG wydaje gry na największych platformach dystrybucyjnych — Nintendo Switch, Steam, Xbox, PlayStation i iOS. W planach na 2024 rok RedDeer.Games ma wydanie gier DROS I See Red na konsolę Nintendo Switch, a także autorskiego projektu Tell Me Your Story.

 

www:                        www.RedDeer.Games 

FB:                        www.facebook.com/RedDeer.Games/

LinkedIn:                   https://www.linkedin.com/company/reddeergames/

Twitter:                     https://twitter.com/RedDeer_Games

Investor Relations: https://linktr.ee/ir_rdg