„Do Rzeczy” nr 22: Wojciech Cejrowski w rozmowie z „Do Rzeczy”: Tusk jest kolaborantem systemu unijnego

„Do Rzeczy” nr 22: Wojciech Cejrowski w rozmowie z „Do Rzeczy”: Tusk jest kolaborantem systemu unijnego

W Polsce od bardzo dawna nie istnieje prawica mówi  Wojciech Cejrowski, komik, pisarz i przedsiębiorcą mieszkający w Arizonie, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Wzmożenie „PiS to Rosja” nie odbija się od żadnych nowych faktów, nie dodaje nic nowego do dotychczasowego wieloletniego hejtu. Czy premier sądzi, że będzie inaczej, gdy nada propagandowemu recyklingowi rangę raportu rządowej komisji? pisze  Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Tusk Ruska się chwyta”.

– Aktorskie kreacje Naomi Watts i Toma Hollandera to ozdoba serialu „Capote kontra socjeta”. Równie ciekawe są rozważania o relacji między życiem a literaturą stwierdza Piotr Gociek w artykule “Śniadanie u Trumana”.

– W Warszawie chodzi nie tylko o zakaz wieszania krzyży w placówkach. Rafał Trzaskowski próbuje brutalnie forsować alternatywną rzeczywistość z marzeń lewicowców. Urzędnicy będą musieli zwracać się do petentów takimi zaimkami, jakich ci sobie zażyczą – zauważa Łukasz Warzechów w tekście “Petent, Jego Cesarska Mość”.

– Wielu Polaków poległych w słynnej bitwie zginęło w obcych mundurach, także niemieckich. Wielu z nich było siłą wcielonych do Wehrmachtu – pisze Adam Hlebowicz w artykule “W obcym mundurze pod Monte Cassino”.

– Co zmieni w polityce zamach na premiera Słowacji? – rozważa Maciej Szymanowski w tekście “Kulami w polityka”.

– Przedłużenie programu mrożenia cen energii oraz stosowania dopłat jest w stanie co najwyżej opóźnić wykonanie wyroku, który podpisano na Polakach w związku z polityką klimatyczną – ostrzega Jakub Wozinski w artykule “Ceny, od których robi się gorąco”.

 

W najnowszym numerze również Ryszard Czarnecki demaskuje unijne „kłamstwo migracyjne”.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 27 maja 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.