Wydawca tygodnika „Do Rzeczy” planuje debiut na NewConnect

Wydawca tygodnika „Do Rzeczy” planuje debiut na NewConnect

 

Orle Pióro S.A., wydawca portalu DoRzeczy.pl i tygodnika „Do Rzeczy – Pawła Lisickiego” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”, będący częścią notowanej na GPW grupy medialnej PMPG Polskie Media S.A., planuje debiut na NewConnect. Wejście na giełdę stworzy nowe możliwości rozwoju dla spółki oraz ma być korzystne z punktu widzenia akcjonariuszy i udziałowców zarówno grupy PMPG Polskie Media S.A. oraz spółki Orle Pióro. Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzona oferta publiczna akcji.

 

Aktualne informacje o debiucie na: https://dorzeczy.pl/gielda

 

- Debiut Orlego Pióra na giełdzie będzie historycznym wydarzeniem dla naszej spółki. Jest to strategiczny krok w kierunku dalszego wzrostu, który pozwoli przyśpieszyć realizację planów rozwojowych. Zamierzamy pozyskać dodatkowe środki na kontynuację rozwoju działalności wydawniczej, w szczególności na utrzymanie dynamicznego tempa wzrostu portalu internetowego DoRzeczy.pl, a także na tworzenie programów telewizji internetowej. Chcemy przeprowadzić ofertę publiczną akcji w II półroczu br. a na giełdzie zadebiutować w 2025 rokumówi Paweł Lisicki, redaktor naczelny - wiceprezes zarządu Orlego Pióra.

Działalność wydawnicza Orlego Pióra skupia się na pismach konserwatywno-liberalnych, które cieszą się dużą popularnością. Tygodnik „Do Rzeczy” jest jednym z najczęściej cytowanych tygodników w Polsce, a według raportu Internetowego Monitoringu Mediów zestawiającego najbardziej opiniotwórcze tygodniki i dwutygodniki ostatniej dekady, „Do Rzeczy” zajęło 3. miejsce w tym prestiżowym rankingu. Miejsce pierwsze zajmuje w nim „Wprost”.

- Naturalnie cały czas trwa proces ucyfrowienia mediów, dlatego mocno stawiamy na rozwój portalu informacyjnego DoRzeczy.pl, co przynosi wymierne rezultaty. Środki pozyskane z emisji akcji w dużej mierze zostaną przeznaczone na jego rozwój. Jesteśmy przekonani, że obecność Orlego Pióra na giełdzie przyczyni się do umocnienia naszej pozycji rynkowej oraz umożliwi dalszy dynamiczny rozwój, co przyniesie korzyści zarówno przyszłym akcjonariuszom, jak i partnerom biznesowym dodaje Katarzyna Gintrowska, prezes zarządu Orlego Pióra.

Przychody Orlego Pióra stanowią około 25 proc. przychodów Grupy PMPG Polskie Media, która posiada 81 proc. udziału w kapitale zakładowym i udziału w głosach w spółce Orle Pióro. Decyzja o wprowadzeniu spółki Orle Pióro na NewConnect jest związana z zakończonym 6 marca br. przeglądem opcji strategicznych oraz przygotowaniem do wdrażania nowej strategii rozwoju, która ma zostać przedstawiona do końca II kwartału br. Pozostałe udziały należą do dziennikarzy. 

Spółka przygotowała dedykowany serwis, w którym aktualizowane są bieżące informacje o debiucie giełdowym oraz o możliwościach zainwestowania przez inwestorów indywidualnych i Czytelników.  Zapraszamy na: https://dorzeczy.pl/gielda  Aktualnie trwa procedura wyboru biura maklerskiego, które przeprowadzi emisję. 

ulotka_informacyjna

ulotka_informacyjna2

***

PMPG Polskie Media:

Spółka holdingowa notowana na głównym parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW: PGM). Działa na rynku tradycyjnych i nowych mediów. Do Grupy należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca serwisu wprost.pl, e-tygodnika „Wprost” i „Magazynu Wprost Premium” oraz spółka Orle Pióro, wydawca serwisu dorzeczy.pl i tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.  Spółka aktywnie inwestuje również w nowe projekty o charakterze startupowym.

www:                          www.pmpg.pl 

FB:                               https://www.facebook.com/PMPG.SA 

LinkedIn:                    https://www.linkedin.com/company/point-group/ 

Twitter:                      https://twitter.com/PMPG_PL 

Notowania GPW:    https://pl.investing.com/equities/point-group
Orle Pióro:

„Tygodnik Do Rzeczy” to tytuł kierowany przez Pawła Lisickiego. Wydawcą tygodnika jest spółka Orle Pióro S.A., której inwestorem strategicznym jest PMPG S.A. „Do Rzeczy” jest pismem konserwatywno-liberalnym, które ma być wyrazistym głosem w debacie publicznej. Na łamach „Do Rzeczy” piszą m.in.: Paweł Lisicki, Rafał Ziemkiewicz, Piotr Semka, Piotr Gabryel, Piotr Gociek.

www:                          www.DoRzeczy.pl 

FB:                               https://www.facebook.com/TygodnikDoRzeczy

Giełda:  https://dorzeczy.pl/gielda