e-Wprost nr 24 (228):  Szczyt napięcia w koalicji, Kościół łapie orientację i wielkie blefowanie Putina

e-Wprost nr 24 (228): Szczyt napięcia w koalicji, Kościół łapie orientację i wielkie blefowanie Putina

Ponadto w wydaniu: wielki lobbing w europarlamencie, Grażyna Kulczyk o wprowadzeniu euro, Nelli Rokita o wolności słowa, Maciej Musiał o hakowaniu systemu, „Polskie kły” i prawda o stanie armii, kropka nienawiści dla ajatollaha, cienie i blaski rówieśniczych interwencji, ranking Gepardów „Wprost” i wiele więcej.

„Szczyt napięcia w koalicji”. Koalicja rządząca czeka na wybory prezydenckie, żeby nareszcie rozpocząć realne rządzenie. Czy to rozwiąże konflikty między ugrupowaniami koalicyjnymi i scali obóz władzy? Więcej w tekście Elizy Olczyk. 

„Kościół łapie orientację”. Papież dotknął ostatnio realnego problemu, jakim jest masowa obecność w kapłańskich szeregach niepogodzonych ze swą homoseksualnością gejów – pisze Marcin Dzierżanowski. 

„Papież pełen sprzeczności”. Papież przyzwyczaił już swoich odbiorców, że w komunikatach „miota się od ściany do ściany”. I nie inaczej jest w kwestii święcenia osób homoseksualnych – pisze Tomasz P. Terlikowski. 

„Wielkie blefowanie”. Wzmożona rosyjska propaganda ma przekonać Zachód, że sankcje szkodzą wszystkim, tylko nie Moskwie. W istocie jest dokładnie odwrotnie – analizuje Jakub Mielnik. 

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Europosłowie często się rumienią”. – Można by otworzyć kanał telewizyjny „Lobbing w Parlamencie Europejskim 24” i gwarantuję, że materiałów by nie zabrakło – mówi w wywiadzie Elizy Olczyk Marcin Palade. 

„Furia wróciła”. – Jestem bardzo zaniepokojona tym, że wolność słowa jest zagrożona, czuję się niebezpiecznie w tym kraju – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej Nelli Rokita. 

„»Polskie kły« z doładowaniem”. Przeznaczona do wielozadaniowych samolotów bojowych broń jest jednym z elementów programu budowy krajowego systemu odstraszania, który rósł w ciszy przez 10 lat – pisze Łukasz Pacholski. 

„Prawda o stanie armii”. Może czas wytrzeźwieć, w interesie polskiej armii i troski o pieniądze podatnika – apeluje gen. Waldemar Skrzypczak. 

„Cienie i blaski rówieśniczych interwencji”. W kryzysie dzieci i młodzież pomagają sobie nawzajem. Rodzice, którzy nie wiedzą, co się dzieje z ich dzieckiem, to niekoniecznie ci z dysfunkcyjnych rodzin. Więcej w tekście Marty Byczkowskiej-Nowak. 

„Najlepsza walka w życiu”. – Ludzie szukają uzdrowicieli, najlepiej z „dużymi zasięgami”, błędnie sądząc, że ktoś wyleczy ich duszę – ostrzega w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską Iwona Guzowska. 

„Tabletka na zazdrość”. – Do mojego muzeum nie przyjechał żaden polski minister kultury, oficjalnie czy choćby turystycznie. Smutne, ale nie żałuję, że muzeum jest w Szwajcarii – mówi Grażyna Kulczyk w wywiadzie Szymona Krawca. 

„Polskie Gepardy”. Ranking 50 Gepardów to elitarne grono tych firm, które z roku na rok najbardziej zwiększyły swój zysk netto. Czasem nawet już nie o kilka, a kilkaset procent. Ranking Szymona Krawca. 

„Kropka nienawiści”. Reżim w Iranie uznał, że kwitowanie wpisów wielkiego ajatollaha Chamenei kropką to przestępstwo i aresztował drobiazgowego redaktora – pisze Jakub Mielnik. 

„Tysiąc lat w trzy godziny”. O pamięci Polaków oraz najnowszej wystawie czasowej „Potęga Opowieści” Maciej Zaremba rozmawia z dyrektorem Muzeum Historii Polski Robertem Kostro. 

„Nieźle hakuję system”. – W dorosłym życiu musiałem zaprzyjaźnić się z myślą, że mam pieniądze. Zacząłem inwestować w start up’y, w dobrym momencie polubiłem się też z kryptowalutami – mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Maciej Musiał. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.