e-Wprost nr 26 (230):  Lista 100 najbogatszych Polaków, koreańskie umizgi Putina i powrót złotej algi

e-Wprost nr 26 (230): Lista 100 najbogatszych Polaków, koreańskie umizgi Putina i powrót złotej algi

Ponadto w wydaniu: Dworczyk o wojskowych zaniedbaniach, sezon na Czarzastego, rozjazdy Trzeciej Drogi, kartelizacja europarlamentu, zaszczuwanie psychologa LGBT, Damięcka i Łukaszewicz idą w szczerość i wiele innych.

„Lista 100 najbogatszych Polaków »Wprost«”. To już 35. edycja naszej listy. W tym roku rewolucyjne zmiany. Na podium i w pierwszej dziesiątce doszło do poważnych przetasowań – pisze Szymon Krawiec. 

„Koreańskie umizgi Putina”. W zamian za awans do ekstraklasy światowych pariasów, której przewodzi Korea Płn, Putin właśnie zgodził się na oddanie Chinom ujścia granicznej rzeki Tumen – komentuje Jakub Mielnik. 

„Znowu rozłoży nas złota alga”. – Jeśli znowu rozłoży nas złota alga, to czy możemy mówić, że jesteśmy gotowi na jakąkolwiek wojnę? – stawia pytanie Michał Zygmunt, aktywista, w rozmowie Katarzyny Świerczyńskiej. 

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Skandal, który trwa od lat”. – Wojskowi, którzy patrolują granicę, najczęściej mają jeden główny środek przymusu bezpośredniego, czyli własną siłę fizyczną – mówi w wywiadzie Joanny Miziołek Michał Dworczyk. 

„Sezon na Czarzastego”. Włodzimierz Czarzasty dorobił się rzeszy przeciwników, którzy chcą jego odejścia z funkcji lidera. W kuluarach Sejmu krąży plotka, że obaleniu Czarzastego kibicuje Donald Tusk – pisze Eliza Olczyk. 

„Najgorzej udawać symetrystę”. – Pewnie zostało to zauważone, że kibicuję posłom Konfederacji. Ale każdy ma swój rozum. Gram w otwarte karty, nikogo nie oszukuję – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej Jan Pospieszalski, publicysta. 

„Rozjazdy Trzeciej Drogi”. Liderzy PSL i Polski 2050 chcą usiąść do rozmowy na temat przyszłości koalicji. Mówi się, że Szymon Hołownia nie wystartuje w wyborach prezydenckich – analizuje Eliza Olczyk. 

„Afera dachowa”. Wejście Dariusza Mateckiego na dach hotelu sejmowego uruchomiło wspomnienia o podobnych ekscesach w wykonaniu polityków. Więcej w tekście Magdaleny Frindt. 

„To nie dyskusja, to przemoc”. – Ataki prawicowców to drobiazg w porównaniu z tym, czego doznałem ze strony tzw. młodej internetowej lewicy – mówi Krystynie Romanowskiej Dominik Haak, psycholog. 

„Jak się kartelizował europarlament”. Przez dekady europarlament był tylko poczekalnią dla europejskiej prawicy. Teraz szeroką ławą wchodzi ona w główny nurt polityki. Więcej w tekście Agatona Kozińskiego. 

„Ważą się losy Kai Kallas”. Uaktywnili się przeciwnicy kandydatki na stanowisko szefowej unijnej dyplomacji. Obawiają się jej środkowoeuropejskej perspektywy – pisze Jakub Mielnik. 

„Udawanie się nie opłaca”. Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz w duchu szczerości opowiadają Marcie Byczkowskiej-Nowak o pracy nad wspólną płytą i nawiązywaniu kontaktu z emocjami. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.