„Do Rzeczy” nr 28: Rządy kulturowych barbarzyńców

„Do Rzeczy” nr 28: Rządy kulturowych barbarzyńców

 Ci, których Polska uwiera, nie spoczną. Nie skończy się na skandalu z usuwaniem bohaterów z muzeum w Gdańsku pisze Krzysztof Masłoń w tekście “Zaprzańcy podnoszą łby”.

– Incydent z usunięciem sylwetek rtm. Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów czy o. Maksymiliana Kolbego nie był przypadkiem, a jedynie konsekwencją pewnego stylu arogancji, który cechował ekipę Pawła Machcewicza przez ostatnie 15 lat – zauważa Piotr Semka w artykule “Najdłuższa (historyczna) wojna dzisiejszej Polski”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Kanclerz Niemiec wystawił i ośmieszył swoich „największych sojuszników”. Tylko czy w ogóle obchodzi go uległy rząd Tuska? pisze Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Upokorzenie zamiast wsparcia”.

– Rembrandta i Vermeera zna cały świat. Trzeci z wielkich holenderskich malarzy złotego wieku zniknął w cieniu sławnych kolegów stwierdza Wiesław Chełminiak w artykule “Trzeci muszkieter”.

– Krok po kroku Donald Tusk przekształca polski ustrój polityczny, eliminując z niego wszelkie systemowe „bezpieczniki” ograniczające władzę. Dotychczasowe rządy III RP mogły jedynie pomarzyć o takiej omnipotencji – zauważa Jan Fiedorczuk w tekście “Szczelny system Tuska”.

– Zachowanie prezydenta USA podczas szczytu NATO ma być kluczowe dla politycznej przyszłości Joe Bidena. Jeśli przed kamerami wypadnie równie źle jak podczas telewizyjnej debaty z Donaldem Trumpem, to demokraci będą musieli wystawić nowego kandydata w wyścigu do Białego Domu. Najprawdopodobniej będzie to Kamala Harris – pisze Jacek Przybylski w tekście “Pożegnanie z Bidenem?”.

  Zaciągnięty na potrzeby Funduszu Odbudowy wspólny dług przekroczył już wartość 1 bln euro, a mimo to nie zalicza się go do zadłużenia żadnego z państw członkowskich. Kogo dokładnie więc obciąża? –  tłumaczy Jakub Wozinski w artykule “Unijny dług widmo”.

W najnowszym numerze również Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Ryszadem Gromadzkim ostro o PiS.
I o nowej partii, którą buduje.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 8 lipca 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.