„Do Rzeczy” nr 30: Dyplomata Bidena ustawia polski rząd. Ambasador USA Mark Brzezinski twardo wspiera u nas lewicową ideologię
– Chociaż Polska postrzega sojusz ze Stanami Zjednoczonymi w kategoriach strategicznych, dalece wykraczających poza typową dyplomację, to Amerykanie bardzo często traktują nas niczym młodszego brata. I brutalnie walczą o swoje interesy, wymuszając na nas korzystne dla nich decyzje – przekonuje Karol Gac w tekście “Nadambasadorowie”.
– Waszyngton we współpracy z Warszawą uruchamia międzyrządową agencję PR-owską (być może z pewnymi uprawnieniami specsłużb), mającą zapewnić jednolity przekaz dla sprawy ukraińskiej, a właściwie jednolity proamerykański przekaz w kwestii ukraińskiej – zauważa Wojciech Golonka w artykule “Amerykańska cenzura
nad Wisłą”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Parafrazując stary żart: Jaka jest najcieńsza książka świata? Ta o sukcesach rządu Tuska i tworzącej go koalicji. Właściwie da się wskazać tylko jeden: partie tworzące koalicję wygrały wybory i stworzyły najliczniejszy w dziejach III RP gabinet – media przestały liczyć jego ministrów po bodajże 136 – stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Koalicja niezgody”.
– Był malarzem katolickiej kontrreformacji. Im bardziej protestanci odrzucali kult świętych – tym chętniej przyjmował zlecenia na malowanie patronów Kościoła. Opowieści o tym, jak wyglądała XVII-wieczna kariera Guercina – mistrza malarstwa baroku – poświęcona jest olśniewająca wystawa w Turynie – pisze Piotr Semka
w artykule “Guercino – niespotykanie spokojny geniusz”.
– Dokument, który podpisali 8 lipca prezydent Wołodymyr Zełenski i premier Donald Tusk, ma jedną zasadniczą zaletę: posługuje się tak ogólnikowym językiem i zarazem ma taką formę prawną, że można uznać, iż ostatecznie do niczego nas nie zobowiązuje. Nie zmienia to tego, że pan premier, podpisując go, złamał konstytucję – zauważa Łukasz Warzecha w tekście “Zmarnowana szansa”.
– Przygotowania sportowców poszły na marne, a ich marzenia zostały przekreślone, gdy władze Związku Sowieckiego, a w ślad za nimi władze wielu państw zależnych od Moskwy, zdecydowały o bojkocie igrzysk olimpijskich w Los Angeles – stwierdza Grzegorz Majchrzak w tekście “Na olimpiadę dojechała tylko SB”.
– J.D. Vance to uosobienie American Dream – od nędzy do pieniędzy, z pogardzanego Pasa Rdzy na szczyty amerykańskiej polityki – pisze Piotr Gociek w artykule “Gwiazda bidoków”.
W najnowszym numerze również Marcin Romanowski opowiada bez pardonu o przestępstwach bodnarowców.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 22 lipca 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.