e-Wprost nr 33 (237): Igrzyska w cieniu konfliktów, nowy bunt turystyczny i Kasia z Markowskim o nastrojach w TVP
Ponadto w wydaniu: Kukiz o delegalizacji PiS-u, nowe warianty na wybory prezydenckie, po co Klich jedzie do Waszyngtonu, raport o stanie polskiego przemysłu, niebo i piekło na Comic-Con i wiele innych.
„Igrzyska walczące o uwagę”. W czasie gdy na olimpijskich arenach padały rekordy świata, w social mediach toczyły się zażarte spory. Ale igrzyska to wciąż święto sportu, które w 2044 r. może zawitać również do Polski – pisze Michał Banasiak.
„MKOl się już pogubił”. – Moimi absolutnymi bohaterkami są bokserki, które walczyły na tych igrzyskach z mężczyznami – komentuje w rozmowie z Krystyną Romanowską Monika Anna Nawacka z Kolektywu Labrys.
„Misja, ambicja i zapach kapusty”. – Telewizja publiczna, gigantyczny, wielki organizm, został niemalże zarżnięty; tam jest atmosfera porewolucyjna – dzielą się wrażeniami Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski w wywiadzie Pauliny Sochy-Jakubowskiej.
„Bunt turystyczny”. Świat ma dosyć masowych turystów. Wenecja i Lizbona na przyjezdnych nakładają podatki a mieszkańcy Barcelony wyszli na ulice i strzelają do nich z pistoletów na wodę. Więcej w tekście Agatona Kozińskiego.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Warianty na wybory”. W zamian za poparcie w wyborach prezydenckich swojej kandydatury Donald Tusk może oddać stanowisko premiera Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi – pisze Joanna Miziołek.
„Duża rzecz, a nie cieszy”. Lewica zanotowała drugi sukces w rządzie, czyli rentę wdowią, ale tego sukcesu nie odtrąbiono. Na przeszkodzie stoją postulaty światopoglądowe – komentuje Eliza Olczyk.
„Tusk nie bierze jeńców”. – Myślę, że Tusk doprowadzi do utraty przez PiS subwencji. A jeśli na dodatek partia Jarosława Kaczyńskiego przegra wybory prezydenckie, rządzący zdelegalizują PiS – mówi Agnieszce Niesłuchowskiej Paweł Kukiz.
„Ambasador z haczykiem”. „Solista do wykorzystania” i „wstydu nie zrobi” – mówią o nowym ambasadorze w USA nasi rozmówcy. Bogdan Klich jedzie do Waszyngtonu, ale okoliczności mu nie sprzyjają, co opisuje Eliza Olczyk.
„Wiek 13 lat nie wziął się znikąd”. – Jak długo świat będzie się interesował pytaniami zadawanymi przez dziecko politykom? – zastanawia się nad fenomenem 11-letniej tiktokerki Jarosław Pytlak, pedagog w rozmowie Krystyny Romanowskiej.
„Większość z nas cierpi na PTSD”. – Przez długi czas wydawało mi się, że daję radę. Byłam zaradna, samowystarczalna, silna… Ale nagle moje ciało powiedziało „dość” – opowiada Paulinie Sosze-Jakubowskiej Agata Komorowska, laureatka „Wprost” Sheo Award.
„Jak wykuwał się polski przemysł”. Raport Szymona Krawca o stanie polskiego przemysłu – od włókniarek i kopaczy siarki, po gigantów od kauczuków i żywic.
„Zapomniany »polski szpieg«”. Oskarżony o szpiegostwo Marian Radzajewski nadal przebywa w rosyjskiej kolonii karnej. Dlaczego nie było go wśród wymienionych w Ankarze więźniów? Więcej w tekście Piotra Barejki.
„Czemu straszą nas wojną”. Stajemy wobec olbrzymiego wyzwania. Albo zwielokrotnimy wysiłki w szkoleniu wojskowych specjalistów, albo pozostaniemy na poziomie braku zdolności do odparcia agresji wroga – ostrzega gen. Waldemar Skrzypczak.
„Niebo i piekło na Comic-Con”. Na każdym kroku podkreśla się tu istotność jedności, mówi o dojściu do popkulturowej władzy tych, co latami byli na społecznym marginesie jako nerdy, kujony czy nudziarze od gier i komiksów – relacjonuje z San Diego Comic-Con Bartosz Czartoryski.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.