e-Wprost nr 37 (2157):  Kaczyński i zrzutka na PiS,  afera rowerowa, neonaziści w drodze na Berlin

e-Wprost nr 37 (2157): Kaczyński i zrzutka na PiS, afera rowerowa, neonaziści w drodze na Berlin

onadto w wydaniu: Jak Niemcy zadziwiają się Polską, Nowacka na wojennej ścieżce z episkopatem, niebezpieczne ubrania, dyktatura lifehacku, jak się robi biznes na bankowych promocjach. 

– Mateusz Morawiecki wpłacił już maksymalną kwotę na PiS, czyli 64 tys. złotych – mówi nasz informator. Polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego dodaje: – Za trzy miesiące uzbieramy już tyle pieniędzy, że ludzie nie będą musieli regularnie wpłacać – pisze w okładkowym tekście Joanna Miziołek. 

O czym jeszcze w najnowszym „Wprost”?

„Kopiuj, wklej i zarób dziesięć tysięcy”. Zarobisz nawet kilkanaście tysięcy, nie wstając z fotela. Tylko najpierw załóż konto, a najlepiej trzy. O tym, jak się robi biznes na bankowych promocjach piszą Katarzyna Świerczyńska i Piotr Barejka. 

„Afera rowerowa”. – Zapytałbym ministra obrony, w jakim celu podpisał porozumienie ze stowarzyszeniem betonowych generałów z czasów komuny – mówi gen. Roman Polko w rozmowie z Elizą Olczyk. 

„Odcinanie katechezy”. Barbara Nowacka wkroczyła na wojenną ścieżkę z episkopatem, a do boju o lekcje religii włączył się Trybunał Konstytucyjny. Tekst Piotra Barejki.

„Patriotyczna ściepa PiS”. Okazuje się, że można normalnie. Na konto PiS wpływa lawina datków od sympatyków, partię zasilają poważne już kwoty od ich parlamentarzystów, a zwłaszcza zamożnych europosłów – pisze Jerzy Wysocki. 

„Ubrani w toksyny”. – W ubraniach są niebezpieczne chemikalia, które przedostają się do organizmu. Kiedy ćwiczymy w syntetykach, toksyczne substancje przedostają się do krwioobiegu – mówi Aleksandra Włodarczyk, ekspertka od zrównoważonej mody, w rozmowie z Martą Byczkowską-Nowak.

„To moja najtrudniejsza lekcja”. – Nigdy nie zderzałam się z takim natężeniem dużych emocji. Gniew przeżera mi płuca – wyznaje w rozmowie z Pauliną Sochą-Jakubowską Maja Staśko, która przechodzi procedurę in vitro.

„Dyktatura lifehacku”. Czasy książek kucharskich odeszły w niepamięć. Jak to się stało, że „kultura lifehacku” robi z nas kulinarnych analfabetów? Artykuł Przemysława Bociągi. 

„Niemcy zadziwiają się Polską”. – Spotykam się niemal na każdym kroku z opiniami o tym, jak to polskie przedsiębiorstwa świetnie sobie radzą w porównaniu z pozostałymi państwami – mówi prof. Jerzy Buzek w rozmowie z Szymonem Krawcem. 

„Dokonuje się przesilenie cywilizacyjne”. – Polska korzysta z funduszy europejskich od wielu lat. Niestety nie udało się uniknąć pewnych nieprawidłowości w ich wykorzystywaniu – mówi Radosławowi Święckiemu prof. Elżbieta Mączyńska.

„Neonaziści w drodze na Berlin”. Czy zamiast patrzeć na niemiecką demokrację, jak cielę w malowane wrota, powinniśmy zacząć się bać naszych zachodnich sąsiadów? Tekst Jakuba Mielnika. 

„Harris rośnie w siłę”. Prof. Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ wskazuje, jaką strategię obiorą Harris i Trump podczas zbliżającej się debaty wyborczej. Wywiad Magdaleny Frindt.

„12 lat więzienia za kropkę”. Irańskie sądy osiągają szczyty rewolucyjnej czujności wobec spisków wymierzonych w republikę islamską – pisze Jakub Mielnik.

„Znak nadziei z Konstantynopola”. Biskupi prawosławnego patriarchatu Konstantynopola potępili ideologię „ruskiego miru”. To dobry sygnał i pozostaje mieć nadzieję, że kolejne wspólnoty prawosławne zrobią to samo – pisze Tomasz Terlikowski.

„Litewskie fenomeny”. – Chyba wszystkie książki Olgi Tokarczuk są przetłumaczone na litewski, a polska kinematografia jest niesłychanie ceniona – mówi Dominik Wilczewski, autor książki „Litwa po litewsku”.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.