„Do Rzeczy” nr 37: Nowy feminizm uderza w Polskę. Komunistyczne korzenie niebezpiecznej ideologii
– Walka o aborcję i walka z tradycją poprzez walkę z Kościołem. Te dwa zadania realizują dziś feministki w Polsce. Powielają agendę ideologiczną komunizmu – stwierdza Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w tekście “Feministki
u władzy”.
– Wasilewska karygodnie ideowa, Brystigerowa pragmatyczna do bólu (cudzego), Szemplińska naiwna, złamana i zawrócona – pisze Marek Klecel w artykule “Czerwone gwiazdy”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Ci, którzy wynieśli Koalicję Obywatelską do władzy, żądają dorzynania watahy. Premier jednak wie, że ślepa nienawiść prowadzi w ślepy zaułek. Sam staje się wrogiem swoich wyborców – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz
w tekście “Tusk ucieka przed Tuskiem”.
– Potrzeby duchowe młodzieży mają być zaspakajane poza szkolnymi murami. Szkoły muszą za to zapewnić mydło, papier toaletowy i papierowe ręczniki, a także środki higieny menstruacyjnej, co ma „zmniejszyć stygmatyzację związaną z menstruacją” – zauważa Krzysztof Masłoń w artykule “Szkoła pierwszej pomocy”.
– Mamy do czynienia z poważnym momentem eskalacyjnym wojny na Ukrainie – przekonuje Wojciech Golonka
w tekście “Konsekwencje dywersji kurskiej”.
– 9 października 1980 r. Nagrodę Nobla z dziedziny literatury otrzymał – jako trzeci Polak w tej kategorii – Czesław Miłosz. Otwierała poecie drogę do przyjazdu do ojczyzny z emigracji. Przyjechał w czerwcu 1981 r. – pisze Grzegorz Majchrzak w tekście “Sentymentalna podróż noblisty”.
– Rzadko kiedy wybory landowe w Niemczech cieszą się aż takim zainteresowaniem. Tym razem nikt nie wierzył w sukces partii obozu rządowego w Berlinie, czyli SPD, Zielonych i FDP. Z samym obozem kanclerza Scholza
na czele. Przekaz wyborców jest jasny – zauważa Jan Bogatko w artykule “Czerwona kartka dla systemu”.
W najnowszym numerze również Piotr Semka o cichych dniach Donalda Tuska i Olafa Scholza.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 9 września 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.