– Głównym miejscem podsycania nienawiści do matek z dziećmi jest Internet. Niestety, nie pomagają media, które starają się obrzydzić macierzyństwo i lansują posiadanie psów zamiast potomków. Portale takie jak Onet, Wysokie Obcasy czy eDziecko regularnie publikują teksty ukazujące bycie matką jako – wprost – mękę. Pod płaszczykiem „nielukrowanej wizji macierzyństwa” upowszechniany jest wizerunek matki cierpiętnicy, której życie to pasmo udręk – stwierdza Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w tekście “To nie jest kraj dla dzieci”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Co się zmienia wraz z wchłonięciem Solidarnej Polski przez Prawo i Sprawiedliwość? Czy ta operacja dodaje PiS wiarygodności i czy następuje w związku z nią przesunięcie PiS w kierunku, który wyznaczała SP? Odpowiedź jest przecząca – pisze Łukasz Warzecha w tekście “Kongres PiS, czyli nigdy się nie przyznawaj!”.
– Literacka Nagroda Nobla dla Han Kang to ukoronowanie trwającej od trzech dekad intensywnej promocji koreańskiej kultury w świecie – zauważa Piotr Gociek w artykule “Świat po koreańsku”.
– W projektach konstytucji PiS idzie o wzmocnienie pozycji prezydenta w systemie organów państwa, co miałoby prowadzić do zniesienia dotychczasowego dualizmu władzy wykonawczej na jego rzecz. Ale czy jest to możliwe bez przejścia do systemu prezydenckiego? – rozważa Lech Mażewski w tekście “Nowa konstytucja?”.
– Objawienia w Gietrzwałdzie to cud nie tylko w kategoriach nadprzyrodzonych, lecz także w doczesnej sferze tożsamości narodowej Polaków – stwierdza Marcin Skalski w artykule “Matka Boża mówi do Polaków”.
– Nie wszyscy Ukraińcy chcą ginąć na froncie. Kijów tymczasem potrzebuje coraz więcej żołnierzy do walki z agresorem. Zamiast mobilizacji nad Dnieprem rośnie desperacja. A zarazem frustracja – zarówno obywateli, jak i władz – pisze Maciej Pieczyński w tekście “Mobilizacja czy »łapanka«”?
W najnowszym numerze również Piotr Semka żegna Leszka Moczulskiego.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 21 października 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.