e-Wprost nr 44 (248): Lista 50 najbogatszych Polek: rozmowy z Ewą Chodakowską, Solange Olszewską i Anną Lewandowską

e-Wprost nr 44 (248): Lista 50 najbogatszych Polek: rozmowy z Ewą Chodakowską, Solange Olszewską i Anną Lewandowską

Ponadto w wydaniu: PiS testuje kandydatów, związki partnerskie dzielą koalicję, Jurij Felsztynski o scenariuszach dla Ukrainy i Białorusi, Marcin Daniec o szukaniu neutralności, czy żyjemy w technofeudalizmie, ranking 1000 największych polskich firm i wiele więcej.

„50 najbogatszych Polek 2024”. Jest rekord. W zeszłym roku majątek całej pięćdziesiątki najbogatszych Polek wyniósł prawie 33 mld zł – pisze Szymon Krawiec. 

„Mój szczyt jest znacznie wyżej, niż zakładałam”. – Znam zamożne kobiety, które pomimo stabilnego życia i dużej nadwyżki finansowej, na którą ciężko zapracowały, wciąż mają problem z nagrodzeniem siebie – mówi Ewa Chodakowska w wywiadzie Pauliny Sochy-Jakubowskiej. 

„Nie byliśmy gotowi na sukcesję”. – Nasze dzieci wyrastały w innym świecie. Pod ciepłą kołderką. Nie były wystarczająco twardo chowane, jak ja z mężem – tłumaczy Solange Olszewska w rozmowie z Szymonem Krawcem. 

„Karate przeniosłam do biznesu”. – Moja żyłka do interesów to zasługa karate, dynamiki tego sportu, takiej akcji-reakcji: „ucieknij, uderz, ucieknij, bądź szybsza” – mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Anna Lewandowska. 

Co jeszcze w nowym „Wprost”

„Kandydaci na kandydata”. PiS wciąż szuka potencjalnego lokatora Pałacu Prezydenckiego. – Może powinien to być ktoś myślący, bo urodą i obcymi językami możemy nie wygrać? – zastanawia się członek partii w tekście Elizy Olczyk. 

„Związki, które dzielą”. – To gra partyjna. Bycie przeciw zapewnia uwagę – tak o zarzutach PSL wobec projektu ustawy o związkach partnerskich mówi Piotrowi Barejce Anita Kucharska-Dziedzic z Nowej Lewicy. 

„Robin Hood na pokaz”. Jak zabezpiecza się celebryta, który okrada Skarb Państwa z grubych milionów? Dzieli się z potrzebującymi i buduje armię zwolenników. O nowej odsłonie charity washing pisze Karol Górski. 

„Witamy w technofeudalizmie”. – W cyfrowym świecie coraz wyraźniej tworzą się zależności typu pan-poddany – ostrzega prognostyk Grzegorz Lewicki. 

„Czy sauna może być aseksualna”. W Polsce trwa gorączka saunowania, ale nasze zwyczaje mocno się różnią od fińskich, zwłaszcza w kwestii motywacji – pisze Krystyna Romanowska. 

„1000 największych firm w Polsce”. Ponad 2,4 biliona złotych przychodów osiągnęło tysiąc największych firm działających w Polsce. To ponad dwie trzecie całego polskiego PKB. Ranking Szymona Krawca. 

„Ukraina może zacząć działać jak Izrael”. – Jeśli wybory w USA wygra Trump, Ukraina może nie mieć wyjścia i będzie musiała zacząć zachowywać się jak Izrael, który ignoruje wolę swoich sojuszników – analizuje Jurij Felsztyński w wywiadzie Jakuba Mielnika. 

„Nazywajmy wojnę po imieniu”. Zamrożona w ubiegłym wieku wojna koreańska może mieć swoją kontynuację na Ukrainie. Czas porzucić hybrydowe terminologie i nazwać globalny konflikt wprost – pisze Jakub Mielnik. 

„Moją obsesją jest neutralność”. – Mam przyzwoitą emeryturę, bo myślałem o niej już wcześniej. Ale nie zamierzam przestać występować. To zawód bez limitu wieku – wyznaje Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz Marcin Daniec. 

„Zmieniłam ból w coś pozytywnego”. – Nie myślałam, że mogę żyć z muzyki, zwłaszcza, że moja rodzina jest związana z biznesem. A jednak utrzymuję się z niej od 17. roku życia – mówi Luna w wywiadzie Wiktora Krajewskiego. 

„Chaos, luksus i torby ze Stadionu”. – W latach 90. mama wyruszyła do Polski, na Stadion Dziesięciolecia, żeby sprzedawać i utrzymywać rodzinę na Litwie – wspomina Wiktoria Gorodeckaja w rozmowie z Gabrielą Keklak. 

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.