„Do Rzeczy” nr 45: Co nakręca Adama Bodnara. Wychowanek Sorosa na ideologicznym froncie

„Do Rzeczy” nr 45: Co nakręca Adama Bodnara. Wychowanek Sorosa na ideologicznym froncie

Potomek przesiedleńców z akcji „Wisła”, który w przeszłości potrafił wyjść poza partyjne spory, a dziś jest najwierniejszym człowiekiem Donalda Tuska. Co napędza Adama Bodnara  do politycznej zemsty? rozważa Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w tekście “Stygnąca obywatelskość Bodnara”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Trzaskowski co roku podejmuje próby zablokowania marszu, nie kryje się z tym. W przeszłości niejednokrotnie mówił, że tego typu marsz nie powinien mieć miejsca w Warszawie. Jednak zawsze te starcia przegrywa i w pewnym momencie musi skapitulować mówi Bartosz Malewski, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie
z Ryszardem Gromadzkim.

– Nowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej chwalili głównie ludzie związani z resortem kultury, władze Warszawy oraz lewicowa część obserwatorów. Prawica była zniesmaczona stwierdza Joanna Bojańczyk w tekście “Między placem   a Pałacem”.

– Polska powinna uczynić wszystko, żeby nie dopuścić do odnowienia się współpracy niemiecko-rosyjskiej, względnie osłabić jej natężenie – przekonuje Lech Mażewski w artykule “Polsko-rosyjski modus vivendi?”.

– Jeśli młody mężczyzna szuka dziś wzorców męskości, to powinien spojrzeć na Łukasza Cieplińskiego „Pługa”
pisze ks. prof. dr hab. Adam Rybicki w tekście “Mężczyzna Prawdziwy”.

Szali tych wyborów nie zdołali przeważyć ani Taylor Swift, ani Hulk Hogan, ani miliardy dolarów wydane na kampanię. Do ostatnich dni Donald Trump i Kamala Harris szli niemal łeb w łeb. I chociaż ostatnie sondaże dają nadzieję na zwycięstwo republikanów – tak w wyścigu do Białego Domu, jak w walce o obie izby Kongresu – to tegoroczne wybory są najbardziej nieprzewidywalne we współczesnej historii Ameryki – zauważa Jacek Przybylski
w artykule “Trump idzie po Biały Dom”.

W najnowszym numerze również Piotr Włoczyk o prorodzinnym przekazie chińskich władz.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 4 listopada 2024 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na stronie zrzutka.pl/m8c5v5

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.