Ponadto w wydaniu: potęga i pokora Trzaskowskiego, rozpoznać Nawrockiego, Hołownia walczy o podium, gry na lewicy, rozmowy w katedrze, skazani na Muska, obława na Kaczmarskiego, paradoks życia na Costa del Sol i wiele innych.
„Potęga i pokora Trzaskowskiego”. „Cała Polska ruszy naprzód” – takim hasłem swoją kampanię zainaugurował kandydat KO. W jego wystąpieniu dużo było o pokorze, wspólnocie, Polsce powiatowej, ale i o potędze – w odniesieniu do gospodarki, kultury czy armii – analizuje Eliza Olczyk.
„Rozpoznać Nawrockiego”. Budowanie rozpoznawalności, przedstawienie wizji Polski i adresowanie propozycji do poszczególnych segmentów wyborców – tak etapy kampanii Karola Nawrockiego zaplanował sztab PiS. Więcej w tekście Joanny Miziołek.
„Hołownia walczy o podium”. Dobry punkt startu, niezłe pomysły na promocję, przemyślany przekaz – to są mocne strony Szymona Hołowni w kampanii prezydenckiej. Jego słabością jest Donald Tusk – pisze Eliza Olczyk.
„Europa szuka lidera”. Sztabowcy KO nie zdążyli jeszcze nacieszyć się rankingami namaszczających Donalda Tuska na przywódcę Europy, a już pojawiły się pierwsze, wcale niemałe, koszty tego przywództwa – komentuje Jakub Mielnik.
„Turborozliczenia”. Donald Tusk jest niezadowolony z tempa rozliczeń polityków PiS. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar ma więc od nowego roku skuteczniej pociągać ich do odpowiedzialności – pisze Joanna Miziołek.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Gra Lewicy”. Dr hab. Ewa Marciniak z CBOS w rozmowie z Magdaleną Frindt ocenia szanse kandydatki Lewicy i prognozę Aleksandra Kwaśniewskiego, który obstawił wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.
„Nie było lepszej opcji”. – Myślę, że Nawrocki wejdzie do drugiej tury, choć jest kandydatem znienacka – przewiduje Krzysztof Tchórzewski, były minister energii, w wywiadzie Agnieszki Niesłuchowskiej.
„Milionerzy jadą na gapę”. – Rząd musi mieć odwagę, żeby sięgnąć do najgłębszych kieszeni – stwierdza w wywiadzie Piotra Barejki poseł partii Razem Maciej Konieczny, zarzucając manipulację ministrowi finansów.
„Skazani na Muska”. Mimo kolejnych tarapatów, pogłoski o końcu platformy X wydają się przesadzone. Faktycznie toczy ją ciężka choroba, ale wątpliwe jest, by akurat Bluesky okazał się na nią lekarstwem – stawia tezę Michał Banasiak.
„Obława na Kaczmarskiego”. – Żyjemy w epoce samozwańczych stróżów moralności – tak dziennikarz Przemysław Szubartowicz w rozmowie z Krystyną Romanowską ocenia burzliwą reakcję po publikacji książki Patrycji Volny o Jacku Kaczmarskim.
„Trzymajmy kciuki za wolną Syrię”. Nic tak jak wydarzenia w Syrii nie obnaża słabości rosyjskiego reżimu i jego zdolności do wypełniania zobowiązań wobec tych zamordystów, którzy wierzą w skuteczność ruskiego miru jako przeciwwagi dla Zachodu – pisze Jakub Mielnik.
„Rozmowy w katedrze”. Dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji, komentuje dla Agnieszki Niesłuchowskiej zjazd światowych przywódców podczas uroczystości otwarcia odnowionej katedry Notre Dame.
„Paradoks Costa del Sol”. O życiu na południu Hiszpanii marzą ludzie z całej Europy. Przeprowadza się tu coraz więcej Polaków. Karol Górski opisuje lokalny rynek pracy, który wygląda mniej kolorowo niż turystyczne broszury.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.