Ponadto w wydaniu: Władysław Kosiniak-Kamysz o zbrojnej Polsce, Paweł Szefernaker o kampanii Nawrockiego, Paweł Kukiz o politycznych ściemach, Mandaryna o życiowej mądrości, dlaczego Gazprom wchodzi w AGD, jak funkcjonują mamy-szpitalniczki, czym obłaskawić demencję, co ukrywa manuskrypt Wojnicza i wiele więcej.
„Trzy debaty, jeden zwycięzca”. W trzech telewizyjnych debatach kandydat KO nie zdołał ukryć faktu, że jest kimś innym, niż chce się przedstawiać, a Karol Nawrocki – że nie jest nikim więcej, niż tylko prezesem IPN – analizuje Eliza Olczyk.
„Sumy słabości Putina”. Rosjanie znów pastwią się nad ukraińskimi cywilami, bo ich maszynka do mielenia mięsa na froncie straciła impet a Kreml jest przerażony wizją zniesienia sankcji na irańską ropę – pisze Jakub Mielnik.
„Wielcy hakerzy działają jak korporacje”. Atakują znienacka, paraliżują firmę i żądają okupu. Krzysztof Dyki, ekspert ds. bezpieczeństwa, w rozmowie z Witoldem Ziomkiem ujawnia kulisy cyberataków i pokazuje, jak naprawdę wygląda gra z hakerami.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Polska jest przykładem dla sojuszników”. O kontraktach z Amerykanami na zbrojenia, planach powstania fabryki amunicji w Polsce oraz działaniu na szkodę państwa opowiada Joannie Miziołek Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej.
„Im bardziej nas atakują, tym jesteśmy mocniejsi”. – Rafał Trzaskowski wręcz kopiuje kampanię Bronisława Komorowskiego. Popełnia te same błędy – komentuje dla Elizy Olczyk Paweł Szefernaker, poseł PiS, szef sztabu Karola Nawrockiego.
„Teraz bliżej mi do Konfederacji”. – Szkoda, że ludzie nie zwracają uwagi, że kandydaci obiecują rzeczy, które nie należą do ich kompetencji, bo przecież prezydent nie może np. obniżać podatków – mówi w wywiadzie Agnieszki Niesłuchowskiej Paweł Kukiz.
„Debaty z momentami”. Debaty prezydenckie to misternie zaplanowane spektakle, w których niewiele jest miejsca na spontaniczność, ale i tak wpadki ścielą się gęsto. Magdalena Frindt przypomina najsłynniejsze takie momenty z ostatnich 30 lat.
„Mamy-szpitalniczki”. Dorota Groyecka, mama małej Nadziei i autorka ksiażki „Krwinki. Opowieści o stracie i nadziei” tłumaczy szpitalną rzeczywistość związaną z protokołem terapii daremnej.
„Zostaje modlitwa, muzyka i przeklinanie”. – Chorzy potrafią rozkręcić każdą szafkę, umywalkę, prysznic gołymi rękami – o opiece nad osobami z demencją opowiada Agnieszka Cysewska od lat zajmująca się pomocą społeczną.
Jeśli deregulować, to rozsądnie. – Rząd chyba już się zorientował, że ciężkie czasy przed nami i trzeba działać. Nie możemy już siedzieć i czekać, aż przyjadą Niemcy i wybudują nam kolejne fabryki – apeluje w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską prof. Witold Orłowski.
„Gazprom wchodzi w AGD”. Koncern, który był dumą Kremla został zmuszony do walki o przetrwanie za pomocą pralek i lodówek. To może być ostatni ratunek dla firmy, która kiedyś była kurą znoszącą Rosji złote jajka. Więcej w tekście Jakuba Mielnika.
„Jankes w składzie europejskiej porcelany”. Żarliwi wyznawcy i zaprzysięgli wrogowie nowej amerykańskiej administracji zgadzają się w jednym: rządy Trumpa otwierają nowe, niedostępne dotąd możliwości – analizuje skutki wojny celnej Jakub Mielnik.
„Świat sam się o mnie upomniał”. – Człowiek uczy się na błędach, a nie na uniwersytetach. Moja nauka była dość przyspieszona i mocna – mówi Mandaryna w wywiadzie Wiktora Krajewskiego.
„Szyfry średniowiecza”. Słynny Manuskrypt Wojnicza do dziś pozostaje jedną z największych zagadek historii, ale równie fascynujące są losy jego odkrywcy – zbiegłego sybiraka i ambitnego antykwariusza, które opisuje Jakub Kuzaw książce „Genialnie zmyślone? Skarby, fałszerstwa, mistyfikacje”.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.