e-Wprost nr 19 (276): Dlaczego tolerujemy agresję, kampania po aferze mieszkaniowej i ranking 50 najlepszych pracodawców
Ponadto w wydaniu: dlaczego Niemcy likwidują się same, czy będzie powtórka ze składki zdrowotnej, kto grozi operatorom 112, co powstanie na gruzach Gazy, fala egzekucji na szwedzkich ulicach, spowiedź Naomi Watts i wiele więcej.
„Tolerujemy agresję, aż dochodzi do eskalacji”. – Gdy przychodzi do mnie lekarz ze zgłoszeniem przypadku agresji, to jest na skraju wytrzymałości. Jednak często prosi, żeby tej sprawy nie ciągnąć, bo boi się rozjuszyć agresora – tłumaczy Katarzynie Pinkosz dr Marcin Karolewski, Rzecznik Praw Lekarza Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.
„Kampania haków”. Sprawa kawalerki Karola Nawrockiego okazała się dotkliwym ciosem dla popieranego przez PiS kandydata na prezydenta i strat spowodowanych chaosem komunikacyjnym jeszcze nie odrobił. Ale kampania na haki dopiero wchodzi w decydującą fazę – analizuje Eliza Olczyk.
„50 najlepszych pracodawców”. „Wprost” już po raz szósty wybrał 50 najlepszych pracodawców w Polsce. To jedyny tego typu ranking, w którym bardziej od tego, czy w firmie rozdają banany i karnety na siłownię, interesuje nasz stabilność zatrudnienia – pisze Szymon Krawiec.
Co jeszcze w nowym „Wprost”
„Powtórka ze składki”. Posłanka Joanna Wicha mówi Piotrowi Barejce o propozycjach Lewicy dotyczących składki zdrowotnej i zarzuca marszałkowi Hołowni łamanie ustaleń koalicyjnych.
„Afera mieszkaniowa”. Paweł Kukiz w rozmowie z Agnieszką Niesłuchowską wspomina własną aferę mieszkaniową i typuje, w jakim stopniu sprawa kawalerki może zaszkodzić kampanii Karola Nawrockiego.
„Kawalerka niczym ośmiorniczki”. Pod względem PR-owym można to było fajnie ograć.Jak rozbraja się takie miny, pokazał dawno temu Donald Tusk sam przyznając w książce, że pali trawkę i sporo popijał – doradza w kwestii afery z mieszkaniem Nawrockiego Jerzy Wysocki.
„Niektórzy czują się bogami”. Grażyna Pastuszka, koordynatorka w Oddziale Centrum Powiadamiania Ratunkowego, opowiada Magdalenie Frindt o ludziach dzwoniących na telefon 112 i dramatach, które rozgrywają się po obu stronach słuchawki.
„Systemowa dziecinada”. Osoby prowadzące rodzinne domy dziecka skarżą się w rozmowie Aleksandry Cieślik na system pieczy zastępczej: – Zdarza się, że dzieci „wystawia” się na Facebooku, by znaleźć dla nich rodzinę.
„Walczę o kolejne igrzyska”. Justyna Franieczek, paraolimpijka, opowiada Paulinie Sosze-Jakubowskiej o mobbingu w sporcie i kosztownej rehabilitacji, przez którą wyprzedaje swój majątek.
„Niemcy likwidują się same”. Thilo Sarrazin, kontrowersyjny niemiecki polityk i autor bestsellerów, mówi w wywiadzie Szymona Krawca o przyszłości UE, deregulacji w Niemczech i o tym, co czeka Polskę.
„Dubaj na gruzach Gazy”. Netanjahu dostał od USA wolną rękę w sprawie Gazy. Tylko patrzeć, jak na gruzach palestyńskiej enklawy Trump zacznie budować nowy Dubaj – pisze Jakub Mielnik.
„Po egzekucji”. Dlaczego w Szwecji regularnie dochodzi do ulicznych egzekucji? Odpowiedzi szuka Evin Cetin, pochodząca z Kurdystanu adwokatka, która pomaga rodzinom ofiar strzelanin.
„Sama na polu bitwy”. – Wstyd – bardzo szeroki temat. Od czego właściwie zacząć? U mnie już w okresie dojrzewania zaczęło się ciągłe porównywanie – wspomina gwiazda filmowa Naomi Watts.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.