- Zmęczenie kampanią, nerwy czy inne, trudne do nazwania problemy? Co się dzieje z Rafałem Trzaskowskim? – zastanawia się Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w tekście “Co się dzieje z Trzaskowskim?”.
- Establishment w całej Unii Europejskiej nie może otrząsnąć się z szoku po tym, co stało się w USA – z fiaskiem „restauracji” rządów lewicowo-liberalnych Bidena, której skutkiem okazało się jeszcze mocniejsze odrzucenie przez społeczeństwo wszystkich pryncypiów postępu. W takim kontekście trzeba patrzeć na toczący się w Polsce bój o prezydenturę, także na najnowszy jego zwrot, którym było ujawnienie materiałów z Postępowania Sprawdzającego ABW dotyczących kawalerki Karola Nawrockiego – zauważa Rafał A. Ziemkiewiczw artykule “Zapaść narracyjna”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Leonowi XIV należy się od katolików duży kredyt zaufania – jak każdemu nowemu papieżowi. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie kontynuował zasadnicze elementy pontyfikatu Franciszka, jakkolwiek w dalece bardziej umiarkowanym stylu – pisze Paweł Chmielewski w artykule “Jaki będzie Kościół za Leona XIV?”.
– Ostatnie półtora roku władzy Donalda Tuska pokazało, że jest to polityk zdolny do wszystkiego. Jeśli zostanie pozbawiony ograniczenia ze strony niekontrolowanego przez siebie prezydenta, to może się posunąć do rzeczy, o których dziś nawet trudno pomyśleć. Dlatego te wybory są tak ważne – podkreśla Piotr Semka w tekście “To są wybory o wszystko”.
– Państwa, mieniące się dziedzicami starożytnych cywilizacji, prężą muskuły, coraz głośniej mówią o rewindykacji wywiezionych artefaktów, które dziś znajdują się w muzeach w Berlinie, Paryżu czy Londynie. Względy etyczne przemawiają za restytucją. Względy praktyczne – za utrzymaniem obecnej sytuacji – pisze Wiesław Chełminiak w artykule “Czy Homer był Turkiem?”.
– Klęska Ukrainy na skutek porzucenia przez USA byłaby porażką wizerunkową bardzo silnie odczuwaną zarówno na gruncie amerykańskiej polityki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Podważałaby za granicą wiarygodność sojuszniczą Stanów Zjednoczonych, podczas gdy jednym z filarów amerykańskiej geopolityki jest oparcie się na sojuszniczych wasalach – zauważa Wojciech Golonka w tekście “Kto kogo teraz szachuje?”.
– Z perspektywy 45 lat, które niedługo miną od pamiętnego Sierpnia ’80, można zapytać, dlaczego bogaty dorobek światowej i polskiej kinematografii o Solidarności tak rzadko jest pokazywany w telewizji publicznej oraz prywatnych telewizjach. To kapitalny materiał do dyskusji – pisze Adam Hlebowicz w tekście “Człowiek z «S»”.
– Pomysł delegalizacji AfD to test dla niemieckiego systemu politycznego. Ci, którzy krytykują to rozwiązanie, uważają, że wojny domowej raczej z tego nie będzie. Ale szerokie rzesze społeczeństwa odwrócą się od demokracji. A Friedrich Merz już ma pod górkę, o czym świadczy przebieg wyborów na kanclerza– stwierdza Jan Bogatko w artykule „»Demokracja walcząca« w Niemczech”.
W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha ostro o polskiej polityce zagranicznej.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 12 maja 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.
Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.
Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.
Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.