„Do Rzeczy” nr 20: Szok! Co się dzieje z Trzaskowskim? Zmasowany atak na Nawrockiego

„Do Rzeczy” nr 20: Szok! Co się dzieje z Trzaskowskim? Zmasowany atak na Nawrockiego

- Zmęczenie kampanią, nerwy czy inne, trudne do nazwania problemy? Co się dzieje z Rafałem Trzaskowskim? zastanawia się Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w tekście “Co się dzieje z Trzaskowskim?”.


-
Establishment w całej Unii Europejskiej nie może otrząsnąć się z szoku po tym, co stało się w USA – z fiaskiem „restauracji” rządów lewicowo-liberalnych Bidena, której skutkiem okazało się jeszcze mocniejsze odrzucenie przez społeczeństwo wszystkich pryncypiów postępu. W takim kontekście trzeba patrzeć na toczący się w Polsce bój o prezydenturę, także na najnowszy jego zwrot, którym było ujawnienie materiałów z Postępowania Sprawdzającego ABW dotyczących kawalerki Karola Nawrockiego zauważa Rafał A. Ziemkiewiczw artykule “Zapaść narracyjna”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

– Leonowi XIV należy się od katolików duży kredyt zaufania – jak każdemu nowemu papieżowi. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie kontynuował zasadnicze elementy pontyfikatu Franciszka, jakkolwiek w dalece bardziej umiarkowanym stylu pisze Paweł Chmielewski w artykule Jaki będzie Kościół za Leona XIV?”.

Ostatnie półtora roku władzy Donalda Tuska pokazało, że jest to polityk zdolny do wszystkiego. Jeśli zostanie pozbawiony ograniczenia ze strony niekontrolowanego przez siebie prezydenta, to może się posunąć do rzeczy, o których dziś nawet trudno pomyśleć. Dlatego te wybory są tak ważne podkreśla Piotr Semka w tekście To są wybory o wszystko”.

Państwa, mieniące się dziedzicami starożytnych cywilizacji, prężą muskuły, coraz głośniej mówią o rewindykacji wywiezionych artefaktów, które dziś znajdują się w muzeach w Berlinie, Paryżu czy Londynie. Względy etyczne przemawiają za restytucją. Względy praktyczne – za utrzymaniem obecnej sytuacji pisze Wiesław Chełminiak w artykule “Czy Homer był Turkiem?”.

Klęska Ukrainy na skutek porzucenia przez USA byłaby porażką wizerunkową bardzo silnie odczuwaną zarówno na gruncie amerykańskiej polityki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Podważałaby za granicą wiarygodność sojuszniczą Stanów Zjednoczonych, podczas gdy jednym z filarów amerykańskiej geopolityki jest oparcie się na sojuszniczych wasalachzauważa Wojciech Golonka w tekście “Kto kogo teraz szachuje?.

Z perspektywy 45 lat, które niedługo miną od pamiętnego Sierpnia ’80, można zapytać, dlaczego bogaty dorobek światowej i polskiej kinematografii o Solidarności tak rzadko jest pokazywany w telewizji publicznej oraz prywatnych telewizjach. To kapitalny materiał do dyskusji pisze Adam Hlebowicz w tekście “Człowiek z «S»”.

Pomysł delegalizacji AfD to test dla niemieckiego systemu politycznego. Ci, którzy krytykują to rozwiązanie, uważają, że wojny domowej raczej z tego nie będzie. Ale szerokie rzesze społeczeństwa odwrócą się od demokracji. A Friedrich Merz już ma pod górkę, o czym świadczy przebieg wyborów na kanclerzastwierdza Jan Bogatko w artykule »Demokracja walcząca« w Niemczech”.

W najnowszym numerze również Łukasz Warzecha ostro o polskiej polityce zagranicznej.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 12 maja 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.

Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.

Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.

Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.