„Do Rzeczy” nr 21: Ołeksij Arestowycz, były współpracownik  prezydenta Ukrainy, w ostrej rozmowie z „Do Rzeczy”: Zełenski to dyktator

„Do Rzeczy” nr 21: Ołeksij Arestowycz, były współpracownik prezydenta Ukrainy, w ostrej rozmowie z „Do Rzeczy”: Zełenski to dyktator

Zełenski to „chutorowy dyktator” mówi Ołeksij Arestowycz, bloger, były doradca Biura Prezydenta Ukrainy, w rozmowie z MaciejemPieczyńskim.

- W warunkach wojennego zapotrzebowania na silnego lidera Zełenski skupił w swoich rękach niemal nieograniczoną władzę. Wciąż cieszy się sporym poparciem społeczeństwa i lojalnością opozycji, która w odpowiedzi na represje często nadstawia drugi policzek pisze Maciej Pieczyński w tekście “Hegemonia «sługi narodu»”.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

Sprawa z kawalerką Karola Nawrockiego odpalona została przedwcześnie. Owszem, sztab tego kandydata na prezydenta się pogubił, w sondażach dało się zauważyć wyraźne, choć mniejsze od oczekiwanego tąpnięcie –
ale w końcu zaatakowany się pozbierał. Sprawa się wypaliła, narosły wokół niej niejasności i wątpliwości, jeszcze przed pierwsza turąstwierdza Rafał A. Ziemkiewicz w artykule “Brudy kampanii”.

 W gmachu głównym krakowskiego Muzeum Narodowego oglądać można aktualnie wystawę o krótkim i jakże egzotycznie brzmiącym dla szarego przechodnia tytule – „Utamaro”. Nawet jeśli słowo to nic nie mówi śpieszącemu w swych sprawach zwykłemu zjadaczowi chleba, to dobrze zrobi on, kierując kroki ku muzealnym salom – wszedłszy na ekspozycję, zatraci się w absolutnym pięknie, które jeszcze przez wiele dni będzie rezonować w jego duszypisze Łukasz Czarnecki w tekście “Malarz zielonych domów.
W dokumencie sygnowanym przez Donalda Tuska i Emmanuela Macrona znajdziemy wiele sformułowań, które między wierszami wyrażają zamiar zbudowania odrębności europejskiej części NATO. Jest to zgodne z kierunkiem wyznaczonym przez rezolucję Parlamentu Europejskiego, o którą w Polsce niedawno opozycja spierała się z koalicją rządową zauważa Łukasz Warzecha w artykule “Traktat, któryniepokoi”.
Wybory lokalne nie przekładają się zazwyczaj na zmiany na szczeblu centralnym, często jednak sprawdzają się jako sygnał, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja. Dla Reform UK jest to także okazja, by sprawdzić się w rządzeniu i zarazem przetestować ludzi, którzy później mogliby się znaleźć w Izbie Gmin czy może nawet w rządziestwierdza Teresa Stylińska w tekście “Reform UK w drodze do władzy”.

W najnowszym numerze również kulisy wyboru papieża Leona XIV.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 19 maja 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

 

Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.

Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.

Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.

Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.