Do Rzeczy” nr 27: Trump igra z ogniem. Kulisy tajemniczej operacji prezydenta USA i premiera Izraela
– Zasadnym i pierwszorzędnym pytaniem pozostaje kwestia tego, czy administracja Donalda Trumpa, która najwyraźniej spróbowała siłowo ugasić tlący się na Bliskim Wschodzie pożar, przyczyniła się najpierw do jego wzniecenia – pisze Wojciech Golonka w tekście „Podżegacz czy pokój czyniący?”. Witold Repetowicz ocenia zyski i straty Teheranu w artykule pt. „Iran wychodzi z wojny z tarczą”, a Robert Bogdański w artykule „Kalkulacje Putina” zauważa: – Rosja mogłaby stać się atomowym patronem dla nieprzewidywalnego zideologizowanego reżimu w Iranie. Układ między Moskwą a Teheranem byłby nieco podobny do tego, który jest między Putinem a Miedwiediewem. Pierwsza strona udawałaby, że nie odpowiada za działania partnera, ale korzystałaby z destabilizacji, którą powodowałaby strona druga.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Donald Tusk znalazł się w potrzasku. Nie potrafi reagować na nowe sytuacje inaczej niż lansowaniem coraz bardziej fantastycznych teorii spiskowych. A jego koalicjanci po raz pierwszy zdobyli się na twarde „nie” wobec kolejnej próby wywołania politycznej wojny domowej – pisze Piotr Semka w tekście „Tusk coraz częściej chybia”.
– Premierowi nie chodzi o wyprowadzenie wojska na ulice, ale o wyprowadzenie swojej partii ze Zgromadzenia Narodowego w chwili ślubowania „nielegalnego neoprezydenta” i potem podważanie na każdym kroku jego „moralnego prawa” do sprawowania „ukradzionego” urzędu – ocenia Rafał. A. Ziemkiewicz w artykule „Bukareszt nad Wisłą? Serio?”.
– Polacy nie będą płacić za politykę Netanjahu – mówi twardo Grzegorz Braun w mocnej rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.
– Fanatycy Zielonego Ładu nie zamierzają odpuścić – ostrzega Łukasz Warzecha z Brukseli.
– Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska pisze o 55-metrowej figurze Maryi, która powstaje pod Toruniem i o innych pomnikach o charakterze religijnym, które przyciągają pielgrzymów.
– Wystartowała misja Ax-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną, w której bierze udział Polak – Sławosz Uznański-Wiśniewski. Czy państwo polskie dobrze wykorzystuje tę okazję? O sprawie pisze Radosław Wojtas.
W najnowszym numerze tygodnika również:
kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „Do Rzeczy” z Cezarym Gmyzem, Piotr Gociek o serialu obnażającym patologie polskich „elit”, Filip Memches o niebezpieczeństwie zza Odry, Grzegorz Majchrzak o strajkach z lipca 1980 r., Maciej Pieczyński wyjaśnia, dlaczego Łukaszenka uwolnił Cichanouskiego, a Jacek Przybylski poleca najciekawsze i najpiękniejsze trasy kolejowe w Europie.
W najnowszym numerze tygodnika również pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Do Rzeczy”: z Cezarym Gmyzem tratwą po Wiśle.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 30 czerwca 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.
Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.
Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.
Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.