„Do Rzeczy” nr 28: Ośmieszeni na własne życzenie. Upadek autorytetów prawniczych

„Do Rzeczy” nr 28: Ośmieszeni na własne życzenie. Upadek autorytetów prawniczych

- Gdy u władzy był PiS, walczyli z nim, powołując się na konstytucję. Gdy jednak za rządu Donalda Tuska jej zapisy okazały się niekorzystne dla PO, zaczęli się domagać odrzucenia ustawy zasadniczej jako podrzędnej wobec „prawa europejskiego” zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Prawo  szuriatu”.

Stając na czele politycznych rewolucjonistów, domagających się ponownego liczenia głosów, Roman Giertych wyrządził koalicji niedźwiedzią przysługę. Mecenas ma jednak własne cele stwierdza Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w artykule “Wszystkie strachy Giertycha”.

Na łamach „Do Rzeczy” również:

Wniosek dla liderów partii prawdziwej prawicy z tego, jak zachowuje się PiS półtora roku po utracie władzy, powinien być jasny: wiązanie się z tak zachowującym się Prawem i Sprawiedliwością byłoby ze wszech miar ryzykownepisze Łukasz Warzecha w tekście Kaczyński: Byliśmy doskonali”.

Wyszła za mąż z miłości, ale nie była szczęśliwa. Ani perły ofiarowane przez Zygmunta Augusta, ani wspaniałe suknie nie wybroniły jej przed gniazdem żmij, którym był dwór na Wawelu. Zmarła po trzech latach panowania i zostawiła po sobie piękną legendę stwierdza Joanna Bojańczyk w artykule “Barbara od pereł”.

 Polscy świadkowie tragedii jedwabieńskich Żydów przed ich zamordowaniem podkreślają sadystyczny ferwor młodych, nigdy przedtem w mieście niewidzianych, oprawcówzauważa Marek Kamiński w tekście “Nigdy więcej ekshumacji.

Wasale USA pokornie wybrali opcję płacenia za utrzymanie amerykańskiego ładu. Nie jest to, jakby chcieli niektórzy, haracz mafijny. Natomiast bez wątpienia Donald Trump świetnie skonsumował to, czego sam nie zasiał – kilka lat ochoczo kreowanej i podsycanej psychozy o niechybnej inwazji Rosji na wszystkie kraje Europy z osobna i razem wzięte uczyniło zawoalowane ultimatum prezydenta Ameryki propozycją nie do odrzucenia pisze Wojciech Golonka w tekście “Komiwojażer pokoju”.

W najnowszym numerze również Piotr Semka o dwóch konfliktach targających polskim Kościołem.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 7 lipca 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.

Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.

Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.

Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.

Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.