- Gdy u władzy był PiS, walczyli z nim, powołując się na konstytucję. Gdy jednak za rządu Donalda Tuska jej zapisy okazały się niekorzystne dla PO, zaczęli się domagać odrzucenia ustawy zasadniczej jako podrzędnej wobec „prawa europejskiego” – zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “Prawo szuriatu”.
– Stając na czele politycznych rewolucjonistów, domagających się ponownego liczenia głosów, Roman Giertych wyrządził koalicji niedźwiedzią przysługę. Mecenas ma jednak własne cele – stwierdza Zuzanna Dąbrowska-Pieczyńska w artykule “Wszystkie strachy Giertycha”.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Wniosek dla liderów partii prawdziwej prawicy z tego, jak zachowuje się PiS półtora roku po utracie władzy, powinien być jasny: wiązanie się z tak zachowującym się Prawem i Sprawiedliwością byłoby ze wszech miar ryzykowne– pisze Łukasz Warzecha w tekście “Kaczyński: Byliśmy doskonali”.
– Wyszła za mąż z miłości, ale nie była szczęśliwa. Ani perły ofiarowane przez Zygmunta Augusta, ani wspaniałe suknie nie wybroniły jej przed gniazdem żmij, którym był dwór na Wawelu. Zmarła po trzech latach panowania i zostawiła po sobie piękną legendę – stwierdza Joanna Bojańczyk w artykule “Barbara od pereł”.
– Polscy świadkowie tragedii jedwabieńskich Żydów przed ich zamordowaniem podkreślają sadystyczny ferwor młodych, nigdy przedtem w mieście niewidzianych, oprawców – zauważa Marek Kamiński w tekście “Nigdy więcej ekshumacji”.
– Wasale USA pokornie wybrali opcję płacenia za utrzymanie amerykańskiego ładu. Nie jest to, jakby chcieli niektórzy, haracz mafijny. Natomiast bez wątpienia Donald Trump świetnie skonsumował to, czego sam nie zasiał – kilka lat ochoczo kreowanej i podsycanej psychozy o niechybnej inwazji Rosji na wszystkie kraje Europy z osobna i razem wzięte uczyniło zawoalowane ultimatum prezydenta Ameryki propozycją nie do odrzucenia – pisze Wojciech Golonka w tekście “Komiwojażer pokoju”.
W najnowszym numerze również Piotr Semka o dwóch konfliktach targających polskim Kościołem.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 7 lipca 2025 r. Można go też czytać w aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto, e-Kiosk oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla systemu Android i systemu iOS.
Do Rzeczy S.A. (wcześniej Orle Pióro S.A.) to konserwatywno-liberalny wydawca tygodnika
„Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który od ponad dekady dostarcza czytelnikom rzetelne i niezależne treści publicystyczne, kontynuując tradycję wolnościowego i krytycznego dziennikarstwa. Publikacje te promują wartości konserwatywne, wolnorynkowe i patriotyczne, stanowiąc alternatywę dla mediów progresywnych.
Spółka konsekwentnie rozwija swoją ofertę publicystyczną i cyfrową, umacniając pozycję wiodącego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce. Planowany debiut na rynku NewConnect w IV kwartale 2025 roku otworzy nowe możliwości rozwoju, obejmujące ekspansję w obszarze mediów cyfrowych, wdrożenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych
oraz dywersyfikację źródeł przychodów, co wzmocni jej stabilność i niezależność finansową.
Strategiczne cele spółki obejmują również rozwój telewizji internetowej, produkcję nowych formatów wideo i podcastów, intensyfikację działań na platformach społecznościowych oraz serwisach VOD. W planach jest także uruchomienie nowoczesnej platformy e-commerce, która umożliwi dystrybucję treści cyfrowych, produktów premium oraz wybranych instrumentów finansowych.
Dzięki tym działaniom Do Rzeczy S.A. dąży do dalszego umocnienia swojej pozycji jako najważniejszego medium konserwatywno-liberalnego w Polsce, zapewniając jednocześnie nowe możliwości rozwoju i zwiększenie niezależności finansowej.
Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.